CK SUNFLOWERS agency, s.r.o., Mikulovská 17 085 01 Bardejov, Telefón: +421 2 / 222 000 22
E-mail: kupele@sunflowers.sk, www: www.sunflowers.sk
Tel.: 02 / 222 000 22

Procedúry

Mechanoterapia
Mechanoterapia je odbor fyzioterapie, v ktorom sa uplatňuje masáž, polohovanie, pasívne cvičenie, manipulácie a pod.
Vodoliečba
Vodoliečba, alebo hydroterapia je časť fyziatrie, keď sa na organizmus pôsobí nielen energiou tepelnou, ale aj pohybovou, prípadne i špeciálnymi chemickými látkami, ktoré sa vyskytujú vo vodnom prostredí, a to s cieľom preventívnym, liečebným a rehabilitačným.
Studený a ľadový kúpeľ je výborným posilňujúcim prostriedkom. Teplý kúpeľ otvára póry a uľahčuje vylučovanie nečistôt z tela, vlažný upokojuje nervy a upravuje obeh.
Teploliečba
Teploliečba - termoterapia je metóda fyzikálnej terapie, pri ktorej pôsobia na organizmus termické (tepelné) podnety. Podľa rozsahu aplikácie rozlišujeme termoterapiu na celkovú a lokálnu.
Nosičom tepelného podnetu môže byť pevná, tekutá alebo plynná látka a podľa toho rozlišujeme termoterapeutické procedúry s využitím vody, vzduchu, plynu, parafínu a peloidov.
Elektroliečba
Elektroliečba patrí k fyzikálnej terapii, pri ktorej je využívaný liečebný účinok rôznych foriem elektrickej energie.
Elektroliečba v prevažnej miere využíva svoje analgetické účinky, často zlepšuje krvnú cirkuláciu a výživu tkanív, tlmí zápalovú aktivitu a uľahčuje tak ľahšiu úpravu pohybových funkcií. Trvanie väčšiny elektroliečebných procedúr je 15 minút.
Fototerapia
Fototerapia - svetloliečba je metóda fyzikálnej terapie pri ktorej pôsobí na organizmus elektromagnetické žiarenie.
Svetloliečba sa využíva pri udržiavaní a podpore zdravia, liečbe ochorení a patologických stavov a pri obnovovaní stratených funkcií a schopností. Svetlo má baktericídny účinok, to znamená že dokáže ničiť mikroorganizmy a má antirachitický účinok, ktorý sa využíva sa pri liečbe ochorenia z nedostatku vitamínu D.
Liečebný telocvik
Liečebný telocvik je u značnej časti pacientov jedinou účelnou liečbou a možno ňou dosiahnuť vynikajúce liečebné úspechy. Ide o účinok povzbudivý a tonizačný. Ovplyvňuje obehové a dýchacie funkcie, ale aj stabilitu vegetatívnej rovnováhy a zvyšovanie imunologických obranných reakcií. Priaznivo pôsobí na pohybový aparát, zvyšuje svalovú silu, vytrvalosť a zvýšenie rozsahu pohyblivosti kĺbov.
Kozmetické
Kozmetické procedúry sú také, ktoré sú zamerané na starostlivosť o pleť a krásu.
Ostatné
Medzi ostatné procedúry patria špecifické procedúry, ktoré využívajú kombináciu rôznych liečebných metód, alebo postupov. Patria sem aj niektoré staré tradičné liečebné procedúry ako akupunktúra, bankovanie a pod.
 
Odporúčame
 
Prečo sme naj
viac ako 22 rokov
sa špecializujeme na kúpele a wellness
100% Garancia
najnižšej ceny
overené klientmi
naše služby doteraz využilo viac ako 120.000 klientov
poradíme Vám
pri výbere toho najlepšieho pobytu